ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821514
*
nr 782 1514
Spegel
nutida, 127x107
Kondition: slitage
Utrop:
700 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 18:22:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 19:40:06
1
150 kr
4/10 11:08:03
2
500 kr
4/10 21:42:38
3
300 kr
7/10 13:37:34
4
500 kr
7/10 13:37:54
4
600 kr
8/10 15:29:36
5
1.200 kr
8/10 16:06:37
6
1.000 kr
8/10 16:07:04
6
1.200 kr
8/10 16:07:31
6
1.300 kr
8/10 16:12:04
5
2.000 kr
8/10 16:18:49
6
1.800 kr
8/10 16:20:04
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 782 1514
Spegel
nutida, 127x107
Kondition: slitage
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 19:40:06 | 1 | 150 kr |
4/10 11:08:03 | 2 | 500 kr |
4/10 21:42:38 | 3 | 300 kr |
7/10 13:37:34 | 4 | 500 kr |
7/10 13:37:54 | 4 | 600 kr |
8/10 15:29:36 | 5 | 1.200 kr |
8/10 16:06:37 | 6 | 1.000 kr |
8/10 16:07:04 | 6 | 1.200 kr |
8/10 16:07:31 | 6 | 1.300 kr |
8/10 16:12:04 | 5 | 2.000 kr |
8/10 16:18:49 | 6 | 1.800 kr |
8/10 16:20:04 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23